DE
EN
PL
Imieniny:
Bernarda, Eryki, Rajmunda

Urząd Miejski w Szprotawie

ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa

tel. 68 376 38 11
fax 68 376 22 20
 
email: ratusz@szprotawa.pl
godziny otwarcia:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00


MIASTA
PARTNERSKIE


Wielkie uroczystości w Gimnazjum nr 2

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Od 7.06.2013 r. Gimnazjum nr 2 w Szprotawie oficjalnie nosi imię Wojska Polskiego. Tego dnia Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Skawiński odsłonili tablicę pamiątkową. Podczas uroczystości fundatorzy przekazali szkole sztandar.

Uchwałę o nadaniu gimnazjum imienia Wojska Polskiego odczytał i wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Skawiński. Następnie Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha i Przewodniczący Rady Miejskiej uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową, która od 7 czerwca będzie przypominać uczniom, absolwentom, nauczycielom i rodzicom o ważnym momencie w życiu całej społeczności Zespołu Szkół w Szprotawie. Na placu apelowym Zespół Szkół w Szprotawie otrzymał od Rady Rodziców i fundatorów sztandar. Symboliczne gwoździe zostały wbite przez przedstawicieli fundatorów: Józefa Rubachę – Burmistrza Miasta Szprotawa, pułkownika Dariusza Lesiuka – Dowódcę 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, Alicję Wojtowicz – Dyrektora Zespołu Szkół w Szprotawie, Edytę Krupę w imieniu rodziców, Państwa Małgorzatę i Andrzeja Skawińskich, Państwa Urszulę i Andrzeja Hoszman, Bartłomieja Grono i Krzysztofa Buchowskiego. Z chwilą wręczenia sztandar stał się własnością wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Szprotawie. Aby podkreślić doniosłość ceremonii ksiądz Leon Andrys, proboszcz parafii św. Andrzeja w Szprotawie, poświęcił sztandar, przy którym uczniowie Zespołu Szkół złożyli ślubowanie.
Historyczna chwila
Uroczystość zakończyły przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, którzy zwracali uwagę na doniosłość i wagę spotkania w tak ważnym dniu dla szkoły i środowiska lokalnego. W czasie tej niezwykłej i historycznej chwili towarzyszyła wszystkim zebranym na placu apelowym szkoły kompania honorowa z 11 Batalionu Dowodzenia im. generała broni Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu pod dowództwem kapitana Bartosza Wirskiego. Przedstawicieli Wojska Polskiego nie mogło zabraknąć, podobnie jak i pocztów sztandarowych ze szprotawskich szkół. Wśród przybyłych gości obok fundatorów Sztandaru znaleźli się przedstawiciele Kuratoriom Oświaty i Wychowania - Teresa Przychodzeń, SzDK - Teresa Zima, Ewa Gancarz - Radna Powiatu Żagańskiego i absolwentka SP nr 2, Przewodniczący ZNP w Szprotawie - Wiesław Serafin, Komendant Policji w Szprotawie - Dariusz Pankiewicz, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich ze Szprotawy, Małomic i Wiechlic.
Występy uczniów
Po oficjalnych uroczystościach wszyscy goście zostali zaproszeni na program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów z okazji nadania imienia Wojska Polskiego Gimnazjum nr 2 i nadania Sztandaru zgodnie z zasadą "Ciągle być poważnym i nieustannie pracować żaden człowiek nie zdoła. Zmęczone ciało wymaga odpoczynku, znużony umysł wymaga wytchnienia, a dusza pragnie wesołości, tego nastroju, który życie milszym nam czyni". Uczniowie oprócz krótkiego przypomnienia historii szkoły popisali się przed zgromadzonymi swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi, aktorskimi i znajomością pieśni wojskowych koncertowo wykonanych przez zespół wokalny Zespołu Szkół i "Agapę”. Nie zabrakło również pokazu akrobatyki sportowej i występów zaprzyjaźnionych ze szkołą przedszkolaków z Filii Przedszkola nr 2 w Szprotawie. W czasie finałowego wystąpienia uczniowie zaśpiewali wspólnie "Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Występom dzieci i młodzieży towarzyszyła prezentacja multimedialna, dokumentująca życie szkoły. Tym akcentem zakończyły się uroczystości związane z ważnym dla społeczności szkolnej i lokalnej nadaniem imienia, Sztandaru i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Na zakończenie Dyrektor Szkoły podziękowała gościom za uczestnictwo w tym doniosły dla szkoły wydarzeniu, a uczniom i nauczycielom za przygotowanie i oprawę całej ceremonii i części artystycznej, zapraszając jednocześnie na skromny poczęstunek.
Wielu gości pozostawiło swój ślad, wpisując się do Księgi Pamiątkowej. Wszyscy otrzymali także przygotowane na tę okoliczność drobne upominki w postaci specjalnego wydania gazetki szkolnej, folderu reklamującego szkołę, wizytówki Zespołu Szkół z dnia 7 czerwca 2013 roku oraz plakietki.

Zobacz galerie:

Kalendarz wydarzeń

Prev
Luty 2016
Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
 
 
 
 

2/2016

 
 
 
 Szprotawa dawniej
 
 
 


 • Kampania
 • Lubuskie200
 • Dzialalnosc200
 • Agencja200
 • Centrum obslugi
 • Ziemialubuska200
 • Fundusz pozyczkowy
 • Agencja rozwoju
 • Urzad wojewodzki
 • Laur_oswiaty_baner
 • Olimp_lubuski
 • Szablon wałbrzyska
 • Logo UTW
 • Lubuska Niebieska Linia
 • PARP
 • Krajowy System Usług
 • PZFP
 • Logo_GLubuska
 • Zrzeszenie_prezydentow_burmistrzow_wojtow_logo poziome